Drodzy Rodzice,

Na samym początku dziękujemy Wam, że powierzyliście nam swoje dziecko. Zrobimy wszystko, aby zarówno Wasze dzieci, jak i Państwo czuli się u nas dobrze. Chcielibyśmy także poinformować  Was o tym co znaczy dla nas trenować Wasze dzieci. Po pierwsze i najważniejsze: nauka specjalistycznych technik piłkarskich czy też strategii taktycznych nie odgrywa w tej grupie wiekowej większej roli. Nie oznacza to jednak, że dzieci nie będą się u nas uczyły grać w piłkę nożną!
Podanie piłki w określonym kierunku, prowadzenie piłki, żonglerka, zdobywanie i obrona bramek – te podstawowe elementy futbolu chcemy wpoić dzieciom w różnych formach gier i przede wszystkim podczas gry w piłkę nożną.
Równie ważne jest dla nas jednak, aby najmłodsi umieli:

• odnaleźć się w grupie rówieśników
  • wspólnie – zespołowo dążyć do celu
  • radzić sobie z przegranymi i wygranymi
  • szanować swoich przeciwników
  • akceptować i przestrzegać przepisów gry.

Wasze dziecko też będzie miało możliwość:

• rozwijania własnej kreatywności w korzystaniu z przyrządów i przyborów sportowych
  • zbierania ogólnych doświadczeń ruchowych w czasie różnych sytuacji na zajęciach
  • doskonalenia swoich zdolności koordynacyjnych, takich: jak zręczność, sprawność i umiejętność reakcji
  • czerpania radości z gry w piłkę i udziału w życiu klubu.

Proszę się nie dziwić, że na treningach piłki nożnej dla Waszych dzieci będziecie mogli czasem zaobserwować różne gry ruchowe, które na pierwszy rzut oka zdają się nie mieć nic wspólnego z piłką nożną: wspinanie się, utrzymywanie równowagi,  skoki i podskoki oraz rzuty, to podstawowe umiejętności, które  muszą być stale doskonalone i zaprocentują w długofalowym rozwoju umiejętności piłkarskich. Oczywiście istotą treningu jest gra w piłkę nożną. Będziemy rozgrywać też mecze z innymi drużynami. Nie chodzi nam jednak o to, aby wygrywać możliwie wiele spotkań. Dążyć do zwycięstwa za wszelką cenę. Chcielibyśmy o wiele bardziej, aby wszystkie dzieci miały możliwość intensywnego ruchu i potrafiły czerpać radość i przyjemność z gry.

Jako klub parafialny chcemy też budować wspólnotę, kształtować charaktery, odpowiednie postawy i zachowania  oraz wychowywać mistrzów nie sportu ale życia!

Chcemy zaprosić Was także do czynnego udziału w życiu tworzącego się klubu, do budowania klubowej rodziny, pracy w jego strukturach, pomocy w pracy z Waszymi dziećmi.

Mamy nadzieję, że przez sport razem stworzymy rodzinę klubową, która pięknie wpisze się w wielką rodzinę parafilaną!

Ks. Proboszcz Rafał Kamiński
Trener Mateusz Dudek